RIŠIKEŠA - Jogas galvaspilsēta Himalaju pakājē Gangas krastos

Šajā rakstā tu uzzināsi: Kad ir ceļojums | kāds ir maršruts | ko mēs tur darīsim | vai tev tas derēs? | kā pieteikties

Joga indijā

DELI – KUNJAPURI – RIŠIKEŠA -DEHRADUNA

Jogas un meditācijas nodarbības | Vēsturisko un kultūras objektu apskates | Deli: ekskursija ar rikšām pa šaurajām vecā Deli ielām | Saullēkts Himalajos | Bītlu ašrams (Maharishi Mahesh Yogi’s Ashram) | Uguns ceremonija (Ganga Aarti) Parmarth Niketan templī (Ram Jhula Rishikesh) | Uguns ceremonija (Maa Ganga Aarti) Haridvārā | Kunjapuri devi templis Himalajos | Neelkanth Mahadev ( Lord Shiva ) Templis.

1. DIENA / Deli / 07. oktobris / Ierašanās DELI, Indijas galvaspilsētā.

Ierodoties Deli lidostā mūs sagaidīs vietējais pārstāvis, kurš palīdzēs nokļūt uz viesnīcu.

Deli, leģendām apvītā vēsturiskā pilsēta mūsdienās ir kļuvusi par modernu metropoli. Senos laikos no šejienes valdīja gan Hindu, gan Mogolu dinastijas. Kad 1911. gadā Britu Indijas administrācija pārcēlās uz Deli, Ņūdeli kļuva par visas Indijas galvaspilsētu.

Iekārtošanās viesnīcā, atpūta.

Pēc pudienām 1986. gadā būvētā Bahai ticības sekotāju Lotusa tampļa apskate. Lotusa templis ir atvērts visiem, neatkarīgi no to ticības vai kādām citām īpašībām, spējām vai būtības.

Gurudwara Bangla Sahib - Sikhu svētvietas apskate. Vēsturiski šī vieta ir bijusi Raja Jai Singh pils, kur 1664. gadā ieradies guru Har Krishan Sahib Ji, lai dziedinātu vietējos ļaudis no dažādām slimībām ar ūdens palīdzību no ūdenskrātuves, kura tur atrodas arī mūsdienās un tai tiek piedēvētas dziedinošas īpašības.

Nakts viesnīcā Deli.

2. DIENA / Deli / 08. oktobris

Brokastis

No rīta Deli (Old Deli) 12-20g.s. Musulmaņu Indijas kultūras mantojuma apskate. Sarkanais forts (Red Fort) un brauciens rikšās pa Deli šaurajām ielām.

Pēcpusdienā Ņūdeli apskate. Uzvaras laukums (Vijay Chowk), prezidenta pils, Indija Gate apskate. UNESCO pasaules mantojuma sarakstā esošā Humayun’s Tomb mauzoleja apskate, kas datējamas no 1570.

Qutab Minar apskate, kas ir pasaulē zināmais garākais minarets, kas veidots no ķieģeļiem.

Nakts viesnīcā Deli.

3. DIENA / Deli - Himalaji / 09. oktobris

Brokastis

Transfērs no Deli uz Himalajiem apmēram 260 kms / 6-7 h

Viesnīca Eco Heights Narender Nagar Rishikesh.

Nakts viesnīcā.

4. DIENA / Himalaji / 10. oktobris

Viesnīca Eco Heights Narender Nagar Rishikesh.

Brīva diena Himalajos

Nakts viesnīcā.

5. DIENA / Rišikeša / 11. oktobris

Agrs brauciens uz Kunjapuri Devi templi, lai sagaidītu saullēktu Himalajos.

Šis templis atrodas 1600 m vjl. no tā paveras plašs skats uz tuvējām pilsētām, Himalajiem un to sniegotajām virsotnēm. Pārgājiens no Kunjapuri Devi tempļa uz Rišikešu (apmēram 2.5h)

Rišikeša, zināma kā jogas un garīguma pilsēta, atrodas 24 km no Haridvāras, Himalaju ielokā caur kuru plūst Ganga. Pilsēta tiek uzskatīta par svētu un cilvēki tic, ka meditējot šajā apvidū var iegūt apskaidrību un atbrīvošanu. Upes abos krastos ir izvietojušies daudzi tempļi un ašrami, jau izsenis svētceļnieki plūda uz šo apvidu, lai nodotos meditācijai un lūgšanām, kalnos ir atrodamas alas, kuras tiek izmantotas, lai nododtos vientulībā lūgšanām un meditācijām. Mūsdienās uz Rišikešu dodas apgūt jogu, reiki, ājurvēdu un citas zināšanas. Katru gadu februārī šeit notiek Starptautisks jogas festivāls. Šī pilsēta ar likumu ir atzīta par veģetāru un brīvu no alkohola

Nakts viesnīcā Rišikešā.

6. DIENA / Rišikeša / 12. oktobris

7:30 – 09:00 Joga un meditācija.

10:15 -11:00 brokastis

Laksham Jhula tilta apskate, pasaulē pazīstamā Bītlu ašrama apskate, kurš sākotnēji bija svētā joga Maharishi Mahesh ašrams, bet mūsdienās ir izveidots kā muzejs. Bītli šajā ašramā uzrakstīja daļu no albuma “White” skaņdarbiem. Vakarā ugunsceremonija Ganga Arti Gangas krastā. Nakts viesnīcā Rišikešā.

7. DIENA / Rišikeša / 13. oktobris

7:30 – 09:00 Joga un meditācija.

10:15 -11:00 brokastis

Neelkanth Mahadev Temple apskate (apmēram 4. stundas) Brauciens caur Himalajiem.

Pēcpusdienā iespēja ajurvēdiskajai masāžai vai meditācijai ar dziedošajām bļodām.

Nakts viesnīcā Rišikešā.

8. DIENA / Rišikeša / 14. oktobris

7:30 – 09:00 Joga un meditācija.

10:15 -11:00 brokastis

Dievības Rama svētā Guru Vashishta’s ala.

Vashistha ir viens no septiņiem (Saptarishis - Seven Great Sages)svētajiem Hindu reliģijā. Ala atrodas 25 km no Rišikešas un Hindu reliģijā tiek uzskatīts, ka svētais Vashistha šajā alā meditēja. Leģendas vēsta, ka svētais ieradies šajā vietā pie upes Ganga, lai izdarītu pašnāvību pēc bērnu nāves, taču upe atteikusies pieņemt šo rīcību.

Nakts viesnīcā Rišikešā.

9. DIENA / Rišikeša un Haridvāras apskate / 15. oktobris

7:30 – 09:00 Joga un meditācija.

10:15 -11:00 brokastis

Transfērs uz Haridvāru. Haridvāra ir vieta, kur Ganga pēc 250km plūduma caur Himalajiem no tās iztekas Gaumukh (Gangotri Glacier) ledāja ieplūst līdzenumā. Svētceļnieki no visas Indijas dodas uz šo seno un svēto pilsētu, lai gremdētos pielūgtās upes Gangas ūdeņos. Tūristi ir iecienījuši šo vietu, jo šeit ir iespējams iepazīt sarežģito Indijas seno kultūru ar tās rituāliem un reliģijām. Uguns ceremonija Ganga Aarti.

akts viesnīcā Rišikešā.

10. DIENA / Rišikeša / 16. oktobris

7:30 – 09:00 Joga un meditācija.

10:15 -11:00 brokastis

Rišikešas tirgus un Ram Jhula tilts, kurš tika uzbūvēts 1939. gadā.

empļu apskate un atpūta Gangas pludmalē.

Nakts viesnīcā Rišikešā.

11 . DIENA / Rišikeša / 17. oktobris

7:30 – 09:00 Joga un meditācija.

10:15 - 11:00 brokastis

Brīva diena

Nakts viesnīcā Rišikešā.

12. DIENA / Rišikeša – Deli / 18. oktobris

7:30 – 09:00 Joga un meditācija.

Pēc brokastīm transfērs uz Deli un lidojums mājup.

Pēc programmas 3 naktis Deli viesnīcā "Red fox Aerocity" vai līdzīgā | 2 naktis viesu namā Narender Nagar Rishikesh Eco Heights vai līdzīgā | 7 naktis viesnīcā Aloha on the Ganges vai līdzīgā

Cena par personu EUR 1500

Cena norādīta par 1 personu divvietīgā numurā

Cenā iekļauts: 12 naktis 3* vai 4* viesnīcās | Transfēri | Brokastis | Ieejas maksas apskates objektos | Vietējais gids | Nodevas

Cenā nav iekļauts: Lidojums uz/no Deli | Iekšējie lidojumi | Pusdienas un vakariņas | Vīza, apdrošināšana un dzeramnaudas | Personīgie izdevumi kā, dzērieni, telefona zvani, dzeramnaudas uc. | Jebkuras ieejas maksas paaugstināšanās gadījumā starpība. Cena ir dota ar esošajām ieejas maksām. | Izmaksas, kuras saistītas ar neparedzētiem, Force Majeur apstākļiem | Jebkuri citi servisi, kas nav minēti sadaļā “Iekļautie servisi”

Ceļojumu var rezervēt sazinoties ar mani rakstiski uz info@ayayoga.lv vai atlantic@atlantic.lv

Tiekamies!

AYA