Atslēdz apziņu ar aukstumu | 9.-10. jūlijs | brīvdienu māja "Spilves" | Krustpils

Šajā rakstā tu uzzināsi: kas ir Rūdīšanās skola | vai es peldos ziemā | par manu pirmo pieredzi ledus vannā | kā sākt rūdīties | vai tev derēs rūdīšanās

PAR RŪDĪŠANOS

Mani bērnībā diez gan tuntulēja, vēl joprojām atceros, ka vismokošākais ziemā bija pastaigas ''krustiņā'', nu tas ir tā, kad rokas nevar nolaist, kur nu vēl piecelties, kad esi pakritusi. Var jau būt, ka es pārspīlēju, bet sajūta bija tieši tāda. Pēc iespējas, kad vien varēju, centos iztuntulēties laukā no gādīgajām skavām.

It kā jau arī tajā laikā bija pazīstama imūnsistēmas uzlabošana ar rūdīšanos aukstā ūdenī vai ziemas sniegā, bet manā mājā tas negāja cauri.

Vienīgais kad biju mēģinājusi līst aukstā ūdenī bija pēc pirts, tad tas sagādāja transcendentālu pieredzi un tā sākās interese par aukstu ūdeni. Nē, nepārprotiet, man nesagādā baudu lietus un +0 grādi kā pagājušajā ziemā, bet ielīst aukstā ūdenī, tas ir kaut kas pavisam cits.

Kas ir Rūdīšanās skola?

Droši vien tā bija reklāma internetā, kurai uzdūros, kas aicināja vienas dienas seminārā apgūt elpošanas tehnikas, kas palīdz ielīst aukstā ledus vannā un laikam jau tā bija gana iedarbīga, ja jau es parakstījos.

Latvijā ir viens lielisks biohakeris, Wim Hof metodes instruktors Māris Žunda, kurš ir izveidojis www.uzdrosinies.lv un arī rūdīšanās atbalsta grupu, kurā var pievienoties visi, kas ir izgājuši apmācības, peldes kopā notiek regulāri, jo kopā taču vieglāk.

Rūdīšanās skolas seminārā viņš mūs izveda cauri gan zinātniskajam pamatojumam, gan elpošanas tehnikām, fiziskajam treniņam un arī ledus vannai. Ne visi iekāpa tajā vannā, bet man izdevās sevi pierunāt, taču fotogrāfijas no tās dienas neprasiet, mana seja bija diezgan lielā šokā.

Vai tev tas derēs?

Tu nekad neuzzināsi, ja nepamēģināsi. Un pat tad, ja tu neielīdīsi vannā, seminārs būs tā vērts, jo tava apziņa saskarsies ar zināšanām, kas noderēs gan ikdienā, gan stresa situācijās.

Vai es peldos ziemā?

Neregulāri, bet jā, es peldos. Elpošanas tehnikas no rūdīšanās skolas ir iegājušas manā ikdienā, ko praktizēju no rītiem. Vispār elpošana tas ir pavisam atsevišķs stāsts par ko parunāsim.

Kur atrast rūdīšanās skolu?

www.uzdrosinies.lv

PROGRAMMA: 09. jūlijs 2021

18:00 ierašanās

18:30 joga un meditācija ar Ayayoga

20:00 ugunskura kurināšana un gatavošanās oglēm Ugunsstaigāšana ar Fire Hawk

10. jūlijs 2021

6:30 saullēkta SUP ar SUP Jēkabpils

8:00 rīta tēja

8:30 joga, elpošanas tehnikas un meditācija ar Ayayoga

10:00 veselīgas brokastis un gardu uzkodu meistardarbnīca

12:00-17:00 Wim Hof metode, elpošana un ledus vanna ar Rūdīšanās skola

Tavs ieguldījums EUR 111 (pirmā iemaksa EUR 50)

Tiekamies!

AYA

Foto: no robert-bye-unsplash